TikTok podbija świat

TikTok, czyli mobilna aplikacja internetowa, polegająca na wysyłaniu krótkich filmików, w założeniu zbliżonych do teledysków muzycznych. Najczęściej publikowane są tam wideo w formie lip-sync, w których twórca tańczy oraz naśladuje wykonawcę oryginalnego utworu, udając przy tym, że śpiewa. Inną popularną formą na TikToku jest stand-up, czyli krótki występ komediowy. Często pojawiają się tam także filmiki, w których ktoś prezentuje swoje umiejętności sportowe, taneczne, muzyczne, plastyczne czy akrobatyczne. Choć tutoriale najbardziej mogą kojarzyć się z YouTube, to tutaj, na TikToku także zasłynęły sporą popularnością. Tutorial, czyli coś na kształt poradnika, w którym twórca tłumaczy jak coś wykonać, na przykład dany przepis kulinarny czy makijaż. Oczywiście na TikToku są one znacznie krótsze, niż na YouTube. TikTokerzy, bo tak nazywa się osoby tworzące content w aplikacji, często prowadzą także streamy, czyli relacje na żywo.

Skąd się wziął TikTok?


Nie każdy jednak wie, że TikTok niegdyś królował jako Musical.ly. Aplikacja ta działała na podobnej zasadzie co TikTok. Jednak we wrześniu 2017 roku przedsiębiorstwo ByteDance, czyli właściciel TikToka, wykupiło za 1 miliard dolarów popularną w Europie i Stanach Zjednoczonych konkurencyjną dla nich aplikację, którą była właśnie Musical.ly. Obydwie aplikacje zostały połączone i obecnie funkcjonują pod nazwą TikTok.

TikTok wygryzie inne media?


TikTok cieszy się ogromną popularnością, którą zresztą zyskał w bardzo krótkim czasie. Aplikacja posiada ponad miliard pobrań w sklepie Google Play. Korzystają z niej osoby z praktycznie wszystkich zakątków świata.
Początkowo, z aplikacji korzystały dzieci i młodzież w wieku szkolnym. Rzadko kiedy można było spotkać studenta z kontem na TikToku. Często aplikacja, filmiki tam publikowane czy osoby dzielące się swoją twórczością na TikToku spotykały się z dużą krytyką, drwinami i salwami śmiechu. Kiedy ktoś wspominał o TikToku wzbudzało to fale zażenowania. Wiele młodych ludzi uważało, że jest to aplikacja dla dzieci, w której oni nie mają czego szukać. TikTok nie był postrzegany jako aplikacja, którą trzeba mieć na telefonie. Nie wydawał się tak atrakcyjny jak Facebook, Instagram, Twitter czy nawet Snapchat, który dziś powoli odchodzi w zapomnienie.
Jednak od pewnego czasu, postrzeganie TikToka nieco się zmieniło. Wielu młodych ludzi przekonało się do niego i coraz częściej aplikacja gości u nich na telefonach. Nie koniecznie każdy z nich publikuje tam wideo, częściej po prostu ogląda to, co wstawiają inni.

TikTok wśród celebrytów


Konto na TikToku posiada również mnóstwo osób ze świata showbiznesu. Oczywiście, jak przystało na TikTokera regularnie zamieszczają tam krótkie, humorystyczne wideo. Między innymi wśród TikTokowych twórców można znaleźć Adę Fijał, Annę i Roberta Lewandowskich, Justina Biebera, Julię Wieniawę czy nawet obecnego prezydenta Polski Andrzeja Dudę.
Jednak na TikToku znajdzie się nie tylko gwiazdy znane z realnego świata. Na samym TikToku narodziły się nowe internetowe osobistości. To na przykład dziewczyna o pseudonimie @jeleniewska, która bije rekordy popularności na polskim TikToku. Posiada ponad 8 milionów obserwujących i niemal 800 milionów polubień pod filmikami. Zaraz za nią jest @marlenasojka, która cieszy się ponad 5 milionami obserwujących. Pod swoimi filmami posiada ponad 112 milionów serduszek. Za nimi jest jeszcze mnóstwo młodych twórców posiadających na swoich kontach miliony obserwujących. To naprawdę imponujące wyniki. Między innymi dlatego, wiele firm oraz agencji marketingowych decyduje się na współpracę z TikTokerami, tworzy kampanie na TikToku oraz wyświetla swoje reklamy właśnie w tej aplikacji.

Popularność TikToka stale rośnie


TikTok cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. Oczywiście, ta popularność stale rośnie. Każdego dnia przybywa użytkowników korzystających z aplikacji. Nie wiadomo jak długo będzie się ona cieszyła tak dużym zainteresowaniem. Jedno jest pewne, warto wykorzystać tą popularność w branży marketingowej. Bez wątpliwości przyniesie to ogromne zyski oraz duże korzyści dla firm.

Tags: No tags

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. wymagane pola są zaznaczone*