OPTYMALIZACJA

Co to jest optymalizacja strony internetowej?

Optymalizacja strony internetowej to takie działania, które mają na celu dostosować stronę pod jak najlepsze czytanie jej przez wyszukiwarki internetowe, które decydują o jej pozycji w google.

Ile trwa proces optymalizacji strony internetowej?

Jest to zależne od złożoności strony internetowej. Jeśli bardzo rozbudowana to proces optymalizacyjny wymaga czasu i dużej ilości roboczogodzin.

Jaki jest koszt optymalizacji strony internetowej?

Koszt jest uzależniony od ilości prac koniecznych w celu skutecznej optymalizacji strony.

POZYCJONOWANIE

Jak strona internetowa znajduję się na pierwszych pozycjach w wyszukiwarce Google?

Obecnie, aby tak się stało konieczne są działania pozycjonerskie. Pozycjonowanie strony zaczynamy od audytu Twojej strony czyli zbadaniu jej mocnych i słabych stron, które potem niwelujemy a mocne jeszcze bardziej staramy się wykorzystać. Pozycjonowanie to szereg działań optymalizacyjnych, które dostosowują stronę pod wyszukiwarki, czyli bardziej techniczne poprawki w kodzie, a także wizualne poprawki pod użytkowników strony. Następnie robimy analizę słów kluczowych, na które skutecznie wypozycjonujemy Twoją stronę do pierwszych wyników wyszukiwania.

Jak przebiega proces pozycjonowania?

Z roku na rok proces pozycjonowania strony internetowej jest coraz bardziej złożony i skomplikowany, a także czasochłonny, jest to wynikiem tego, że na pozycjonowanie decyduje się coraz więcej firm i słusznie, bo nie pozycjonując strony, zupełnie znikasz z wyników wyszukiwania a Twój biznes w sieci się nie rozwija, a traci każdego dnia do konkurencji.

Czy pozycjonowanie to proces jednorazowy?

Niestety nie. Pozycjonowanie strony to proces ciągły. Wymaga czasu, ale też kontynuacji, Twoja konkurencja nie śpi. I również podejmuje działania mające na celu podniesienie pozycji swojej strony w wyszukiwarkach.

Jak szybko zobaczę efekty pozycjonowania?

Pierwsze działania optymalizacyjne przynoszą efekt bardzi szybko. Jednak na realny wzrost pozycji strony w wyszukiwarkach na dane frazy to około 3 miesiące prac pozycjonerskich.

Co to są słowa kluczowe?

Słowa kluczowe, frazy to wpisywane w wyszukiwarki przez użytkowników hasła w celu znalezienia interesujących ich usług/ produktów np. ‘skuteczna firma pozycjonerska’; ‘e-marketing Poznań’. Te kilka wpisanych słów ma od razu doprowadzić użytkownika do strony/sklepu contentu, którego szuka.

Co to znaczy, że dane frazy są konkurencyjne?

Frazy konkurencyjne to takie słowa, frazy, które są najbardziej konkurencyjne dla danej branży.

Czy dacie mi gwarancję pierwszej pozycji w Google?

Żadna Firma pozycjonerska nie może zagwarantować Ci pierwszego miejsca w wyszukiwaniach Google. Będzie to nierzetelne z jej strony. Oczywiście zawsze dążymy do jak najwyższej pozycji i robimy wszystko byś znalazł się nawet na 1 pozycji, ale to wymaga czasu i pracy.

Dlaczego pozycjonowanie jest lepsze od innych form reklamy?

Ponieważ pozycjonowanie to najmniej inwazyjna i nachalna forma reklamy. Nie zarzucasz Klientów banerami, pop-upami i innego tego typu formami promocji, które na co dzień przeszkadzają w swobodnym korzystaniu z Internetu, bo trzeba się najpierw przebić przez stos reklam i użytkownik może zapamiętać Twoją markę jako negatywną.

Czy pozycjoner ma wpływ na szybkość pozycjonowania?

Niestety nie, osoba, która pozycjonuje Twoją stronę ma tylko pośredni wpływ na podwyższenie jej pozycji poprzez podbijanie wszystkich czynników, które mają wpływ na wartościowość Twojej strony. Awans Twojej strony w wynikach wyszukiwania następuje dopiero w momencie gdy wyszukiwarka odnotuje zwiększenie wartościowości Twojej strony względem innych stron o podobnej tematyce.

Jak sprawdzić skuteczność działań pozycjonerskich?

Nasza Firma wysyła Ci comiesięczny raport efektów pozycjonowania danych fraz kluczowych, ponadto mając podpiętą stronę pod Google Analytics możesz sam sprawdzić statystyki odwiedzin strony. Usługa ta jest bezpłatna i pozwala mierzyć skuteczność Twojej strony.

Czy przerwanie procesu pozycjonowania może negatywnie wpłynąć na moją stronę internetową?

Tak, ponieważ pozycjonowanie to proces ciągły. Przerwanie spowoduje, że Twoja strona straci pozycję, a jej późniejsze odzyskanie może wymagać dwa razy większych nakładów pracy niż pozycjonując stronę za pierwszym razem.