7 powodów by mieć własną stronę internetową

Zdecydowanie powodów, dla których warto mieć własna stronę internetową jest znacznie więcej, niż siedem, a ich liczba rośnie z roku na rok, ze względu na przeniesienie uwagi potencjalnych klientów, odbiorców do sieci. Obecnie Internet ‘zabrał’ każdy aspekt życia społecznego: życie towarzyskie, rozrywkę, muzykę, zakupy, prace i wiele innych… Internet ‘wchłonął’ inne media takie jak: prasę, telewizje i radio. Internet to współcześnie nieograniczone źródło możliwości, przekazywania informacji i wiedzy. Jeśli prowadzisz biznes i nie ma Cię w sieci, to Cię nie ma ! Nikt nie wie o istnieniu Twojej firmy.

Dlaczego strona internetowa w biznesie to konieczność ?!


POWÓD nr 1. Strona internetowa to TWOJA wizytówka, portfolio.


Jeśli jesteś specjalistą w jakieś dziedzinie, mechanikiem, lekarzem, dentystą, przedsiębiorcą to warto zainwestować w stronę internetową i zaprezentować się w sieci. Jeśli prowadzisz jakikolwiek biznes, oferujesz usługi, produkty, masz wiedzę, którą chcesz się podzielić to INTERNET to Twoje być albo nie być. Obecnie każdą usługę, produkt, informację! chcemy w pierwszej kolejności sprawdzić przez Internet. Poznać opinię innych, porównać ceny. W przeważającej liczbie przypadków sprawdzamy wszystko w sieci przed zakupem wyjazdem, wizytą u lekarza. To Internet jest teraz głównym narzędziem decyzyjnym konsumentów. Im łatwiej coś dostać, kupić, umówić wizytę tym większe prawdopodobieństwo wyboru, zakupu.

Woman searching on a website

POWÓD nr 2. Zwiększenie wiarygodności wśród klientów


W dzisiejszych czasach poszukiwania zaczynamy od sprawdzenia wszystkiego w sieci! Jesteś w sieci tzn, że jesteś! Jeśli Twój klient nie będzie mógł znaleźć Cię w sieci będzie zastanawiał się jaki jest tego powód. Może to niekorzystnie wpłynąć na decyzje o skorzystaniu z Twoich usług. Klient może obawiać się, że niewłaściwie wykonujesz swoje usługi i obawiasz się negatywnych opinii w Internecie.


POWÓD nr 3. Podniesienie świadomości Twojej marki w oczach klientów


Obecnie klienci bardziej ufają firmom, które w sieci i rzetelnie prowadzą swoje strony internetowe poprzez udostępnianie m.in. opinii czy dyskusji na temat oferowanych produktów. Ponadto Internet niesamowicie zwiększa zasięgi!


POWÓD nr 4. Większe zyski


Jeśli prowadzisz działalność handlową, sprzedajesz produkty to z całą pewnością, sklep internetowy jest szansą na podwojenie zysków i sprzedaży. Zakupy online to zakupy całodobowe. Jesteś dla swojego klienta dostępny zawsze! Nic nie tracisz, jak w przypadku z góry określonego czasu otwarcia Twojego sklepu stacjonarnego. Gdzie klientowi może nie odpowiadać narzucone godziny otwarcia Twojego sklepu.


POWÓD nr 5. Darmowa reklama


Twoja strona internetowa to Twoje darmowe miejsce na reklamę. Ty decydujesz o treściach jakie na niej umieszczasz, możesz informować swoich klientów o aktualnych rabatach i promocjach o nowych usługach i produktach.


POWÓD nr 6. Możliwość pokazania swojego biznesu od kuchni


Prowadząc biznes i mając własną stronę internetową, możesz zaprezentować życie swojej firmy od kuchni. To zdecydowanie zwiększy zaufanie Twoich klientów do Ciebie i Twoich usług. W dzisiejszych czasach ludzie chcą wiedzieć WSZYSTKO, stąd popularność kanałów Social media. Wiele znanych marek, poprzez umiejętne prowadzenie swoich społeczności, przywiązało klientów do swoich produktów.


POWÓD nr 7. Możliwość dzielenia się wiedzą, pasją i doświadczeniem


Własna strona internetowa to własna przestrzeń do pokazywania siebie. Jeśli posiadasz wartościową wiedzę, ciekawą pasję i doświadczenie to strona internetowa to świetny sposób na zaprezentowanie tych treści.


Strona internetowa to funkcjonalna wizytówka każdego przedsiębiorcy. Prowadząc biznes musisz zadbać o to by, przedstawić się w sieci. Warto, aby strona była nowoczesna, przejrzysta wizualnie, czytelna dla potencjalnego odbiorcy.

Tags: No tags

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. wymagane pola są zaznaczone*