Wyszukiwanie głosowe – mobilna przyszłość

Ludzie przez całe wieki próbują sobie ułatwić życie. Wydawałoby się, że od pojawienia się elektryczności, a wiele lat później także Internetu już lepiej i łatwiej być nie może. Jednak człowiek lubi się rozwijać i dążyć do tego, by jeszcze bardziej to swoje życie ułatwić. Na przełomie ostatnich kilkudziesięciu lat pojawiło się mnóstwo wynalazków, które wyręczają człowieka w codziennych obowiązkach – samo odkurzający odkurzacz, rower elektryczny czy chociażby wskaźnik wolnych miejsc parkingowych – to tylko ich mała część.
Telefony komórkowe również w dużym stopniu ułatwiają życie człowiekowi, a nawet wyręczają go z niektórych obowiązków. Współcześnie, telefon jest nieodłącznym elementem w codziennym życiu wielu ludzi. Niektórzy rozstają się z nim tylko podczas snu.
Obecnie telefon komórkowy jest budzikiem, kalendarzem, albumem ze zdjęciami, kalkulatorem, radiem, a nawet telewizją. Powstaje również mnóstwo aplikacji, które wyręczają człowieka z codziennych obowiązków, na przykład aplikacja przypominająca o wypiciu odpowiedniej ilości wody, aplikacje do smart home czy aplikacje pomagające zorganizować dzień. Ludzie raz za razem zaczynają korzystać z tego typu aplikacji. Być może wynika to z coraz szybszego tempa życia. Ludzie chcą skorzystać z dogodności jakie są im oferowane, a przy okazji dać się wyręczyć.
Telefony komórkowe mają jeszcze całą masę innych aplikacji czy funkcji. Jednak warto skupić się na jednej z nich, która często bywa pomijana, choć znacząco może ułatwić codzienne życie. Mowa tu o wyszukiwaniu głosowym. Nie każdy wie, ale można skorzystać z niego chociażby w wyszukiwarce internetowej, mapach Google czy korzystając z Google Tłumacz. Jednak wyszukiwanie głosowe działa nie tylko w aplikacjach oferowanych przez Google. Można również użyć tej funkcji w różnego rodzaju komunikatorach.

Voicesearch bezpieczeństwo za kółkiem

Na pierwszy rzut oka, mogłoby się wydawać, że wyszukiwanie głosowe jest mało przydatną funkcją. Jednak może ona pomóc w najróżniejszych sytuacjach, na przykład podczas jazdy samochodem – w bezpieczny sposób można wyszukać coś z Interncie, zadzwonić do kogoś czy napisać wiadomość – wszystko to bez odrywania rąk od kierownicy. Z wyszukiwania głosowego można także skorzystać wtedy, kiedy ma się zajęte ręce, a ma się pilną potrzebę zrobienia czegoś na telefonie. Ta funkcja przydatna będzie dla zapracowanych rodziców, kierowców oraz dla każdego, kto chciałby zaoszczędzić czas – wyszukiwanie głosowe zajmuje znacznie mniej czasu, niż wypisywanie poleceń, fraz czy wiadomości. Z tych wszystkich względów mówi się, że wyszukiwanie głosowe stanowi przyszłość. Można się z tym zgodzić. Przez najbliższe lata z pewnością ta funkcja zostanie jeszcze bardziej rozwinięta i dostosowana do potrzeb człowieka.
Warto jeszcze wspomnieć o telefonach, które już teraz mają wbudowane funkcje głosowe. Kiedy zada im się jakiekolwiek pytanie lub wyda polecenie – telefon odpowie.
Funkcje głosowe na telefonach oraz innych elektronicznych urządzeniach z pewnością będą rozwijane, aby użytkownikom lepiej się z nich korzystało. Bez cienia wątpliwości można także stwierdzić, że znacząco ułatwia ona codzienne życie. Kto wie jak potoczy się ulepszanie tej funkcji… Jednak pewne jest to, że coraz więcej ludzi się do niej przekona, chociażby ze względu ułatwienia sobie życia.

Tags: No tags

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. wymagane pola są zaznaczone*