Marketing internetowy- od czego zacząć?

E-marketing to konieczność

Prowadzenie biznesu w sieci poprzez uruchomienie strony internetowej i nie podejmowanie żadnych dodatkowych działań promujących to wielki błąd. Już na etapie zlecenia przygotowania strony należy zastanowić się nad tym jaką przyjąć strategie marketingu internetowego i jakie podjąć dalsze działania promujące stronę i firmę w sieci.

Skuteczny e-marketing

Skuteczne działania marketingowe w Internecie to takie, które są zoptymalizowane kosztowo tzn. najefektywniejsze przy najmniejszych kosztach. CEL : kilkukrotnie większy zysk w stosunku do wniesionych nakładów.

Krok pierwszy

Pierwszy podstawowy  krok w e-marketingu  to oczywiście strona internetowa. (Ale) jeśli tu jesteś to zapewne już ją masz, tylko co dalej?

Obecnie posiadanie strony internetowej to bardzo ważny, ale niestety mały krok w Internetowym biznesie. Bardzo dużo firm poprzestaje swoje działania na zbudowaniu strony internetowej i nie podejmują żadnych działań ponad to. To wielki błąd. Już na etapie stworzenia strony warto przygotować kompleksową i spójną (konsekwentną) strategie internetową. Zainwestować w działania optymalizacyjne i pozycjonerskie. A także płatne reklamy w Google czy na Facebooku. Oczywiście wszystkie te działania należy dostosować do zakresu własnej działalności, do swoich potencjalnych klientów i odbiorców.

Marketing internetowy- jak zacząć? i jak być w tym skutecznym?

Optymalizacja treści na stronie

Przedstaw się, napisz co oferujesz, sprzedajesz. Opisz przedmiot swojej działalności, ale zwięźle i konkretnie. Użytkownicy nie tracą czasu na przeszukiwanie strony i jeśli w pierwszym kontakcie strona nie będzie dla nich odpowiednio czytelna i nie uzyskają informacji czym się zajmujesz to po prostu ją opuszczą i raczej bądź pewien, że nie wrócą…
Ponadto jeśli już posiadasz stronę internetową to warto zoptymalizować na niej treści. Prowadzenie blogów branżowych, firmowych to dzisiaj MUST HAVE w Internetowym biznesie. Warto w prosty i ciekawy sposób przedstawić przedmiot swojej działalności i całą problematykę. Tego typu content pomoże zrozumieć użytkownikowi czym się zajmujesz, dlaczego Twoje usługi są dla niego i dlaczego ma wybrać akurat Ciebie. Własna strona internetowa i własny blog to po prostu darmowa reklamowa, darmowa czyli stanowi to TYLKO WARTOŚĆ DODANĄ dla Twojej firmy, czyli tylko ‘+’.

Social Media

Kolejne efektywne działania to budowanie zasięgu poprzez kanały social media. Obecnie bardzo popularnym sposobem na pozyskanie klientów jest budowanie całej sieci relacji i powiązań poprzez rozwijanie swoich kanałów społecznościowych, których zasięg jest niczym nieograniczony.

Mailing

Kolejne działanie to mailing. Czyli stworzenie bazy i jej ciągły rozwój.
Wydawać by się mogło, że obecnie mailing to mało efektywna forma reklamy w sieci, a większość maili ofertowych ląduje z góry, bez otwarcia w koszu. Jednak w sferze biznesu mailing zajmuje wciąż bardzo ważną pozycje. I przynosi duży zwrot z inwestycji W mailingu najważniejsze jest wskazanie docelowej grupy odbiorców. Ze swoją ofertą trzeba dotrzeć do właściwego adresata.

Podsumowanie

Podsumowując, wszelkie działania marketingowe zdecydowanie warto zlecić doświadczonej firmie, która właściwie dobierze strategie i skoreluje dostępne narzędzia e-marketingowe.
Strategie marketingowe obejmują kompleksowe działania, które korelują: content marketing, płatne reklamy w google, pozycjonowanie, social media, audyty stron.

Inwestycja w e-marketing to dzisiaj wysoce rentowna inwestycja, a wszelkie działania marketingowe warto zlecić od razu wykwalifikowanym specjalistom. W SEMTIM jako doświadczeni marketingowcy umiejętnie dobierzemy narzędzia marketingowe pod charakter Twojej działalności. Przygotujemy strategie, która zwiększy Twoją przewagę nad konkurencją. Dzięki czemu rozwiniesz swój biznes, osiągniesz większe zyski, staniesz się Liderem w swojej branży.

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. wymagane pola są zaznaczone*