Case study – Cityzenklub_

ile widzisz kół? Czyli jak wdrożyliśmy cityzen_

Dowiedz się jak zaprojektowaliśmy i wdrożyliśmy stronę Poznańskiego klubu CITYZEN. Jakie problemy rozwiązaliśmy? Bez czego ten projekt by się nie udał? Co jest naszym największym sukcesem tego projektu?

Cityzenklub to poznański klub sportowy. To ogromny obiekt zlokalizowany przy ul. Droga Dębinska 10 c. Cityzen to klub sportowy, pływalnia, siłownia. To ‚zagłębie’ trathionistów,olimpijczyków i wyjątkowych osobowości- sportowców. To kilkadziesiąt zorganizowwanych zajęć na pływalni, siłowni i klubie. To także bardzo liczna kadra trenerska.  Kliniki fizjoterapeutyczne, crioterapii,a także kafejka. Ponadto niezliczona ilość eventów, akcji i programów.

„Największą wartością , którą człowiek wynosi ze sportu jest wiedza o samym sobie. ”

CELE PROJEKTOWE

 • Odświeżenie szaty graficznej,
 • Większa czytelność i przejrzystość dla użytkowników,
 • Intuicyjność poruszania się po stronie,
 • Najważniejsze informacje po które przychodzi użytkownik na stronie miały zostać umiejętnie wyeksponowane,
 • Zmiana postrzegania CITYZEN jako obiektu dla profesjonalnych sportowców, czy obiektu Poznańskiego AWFu,
 • Spójność strony z pozostałymi projektami Cityzenklubu (BODHY, BE3. Bogumił Głuszkowski)

problemy które rozwiązaliśmy

Wymagający, ale konkretny klient

Budując stronę byliśmy praktycznie w codziennym kontakcie z przedstawicielami Cityzen. Stały kontakt przy tak dużym projekcie to podstawa. Daliśmy klientowi możliwość podglądu budowanej strony, dzięki czemu wszelkie uwagi otrzymywaliśmy na bieżąco, również pochwały : )

Mobilność strony

Strona cityzenklub jest niezwykle rozbudowana, zatem dostosowanie jej do małych ekranów smartfonów, w taki sposób aby nadal spełniała swoje funkcje i była przyjazna było na pawde ( do wykonania), ale trudne !

Zdjęcia, grafiki, kadrowanie

Zmiana rozdzielczości, wpasowanie zdjęć w koła, półkola i inne.

Praca od podstaw

Cityzen to strona, którą cegiełka po cegiełce sami układaliśmy. Nie opieraliśmy się na żadnych gotowych elementach czy wzorach. Teraz możemy się pochwalić, ale trzeba przyznać, że napracowaliśmy się.

Dostosowanie menu

Rozbudowane menu, które dobrze wygląda na komputerze i mobilnie.

Linkowanie

Linki, linki i jeszcze raz linki. Niezliczona ilość linków na stronie.

Kontrola

Niezwykle rozbudowana strona to stała kontrola wszystkich elementów. W projekcie jest ponad setka podstron. Przypisanie ich odpowiednio do kategorii, kontrola czy wszystko zostało uwzględnione było nie lada wyzwaniem.

DLACZEGO TEN PROJEKT SIĘ UDAŁ?

 1. Stworzenie harmonogramu prac. Stałe monitorowanie przebiegu praca przy tak dużym projekcie to podstawa ! Stworzyliśmy harmonogram z przypuszczalnym terminem realizacji każdego etapu prac, a także podziałem zadań w zespole
  2. Zaufanie Klienta
  3. Wysokie zaangażowanie Klienta w projekt
  4. Nasze doświadczenie w branży
  5. Wysokie zaangażowanie w projekt z naszej strony. Uwzględnienie wszystkich uwag Klienta i profesjonalne doradztwo e-marketingowe

Dlaczego warto z nami współpracować?

Skuteczność działań

Terminowość realizacji

Wysokie zaangażowanie w realizowane projekty

Profesjonalne doradztwo e-marketingowe

Case study
Cityzenklub.pl

Niniejszy case zawiera szczegółowy opis powstawania niezwykle rozbudowanej i funkcjonalnej strony klubu sportowego cityzenklub.pl z Poznania. Zawarliśmy w nim opis wszystkich działań koniecznych do zbudowania tej strony oraz wszelkich problemów z jakimi się skutecznie zmierzyliśmy podczas realizacji tego projektu.

Strona internetowa klubu- czyli jaka?

Strona internetowa każdej siłowni, klubu sportowego, pływalni musi być intuicyjna i funkcjonalna dla jej Klientów. Musi zawierać umiejętnie wyeksponowane najważniejsze informacje po jakie Klienci zaglądają na stronę siłowni. Grafik, cennik zmiany w rozkładach zajęć. Ponadto, dobrze gdyby zawierała szczegółowy opis wszystkich zajęć, dużo zdjęć obiektu, zdjęć i opisu instruktorów, czyli wszystkich informacji po jakie użytkownik przyjdzie na stronę. Musi być dostosowana do potrzeb aktualnych klientów Klubu, jednocześnie zachęcając nowe osoby do zapoznania się z ofertą klubu.
Strona musi być łatwo zarządzalna.

Jak to się zaczęło…

Mówi się, że sport łączy. Nasze drogi z cityzenklub zeszły się oczywiście na sportowo. Jako doświadczona agencja marketingowa z Poznania otrzymaliśmy zlecenie na zbudowanie zupełnie nowej strony klubu CITYZEN. Stara strona nie spełniała podstawowych zadań jakie strony siłowni i klubów sportowych powinny realizować, czyli:
1. Szybki przekaz ważnych informacji,
2. Wyeksponowany grafik zajęć.
3. Intuicyjność interfejsu.

Poczatki bywają trudne..

Od początku przedstawiciele Cityzen bardzo ostrożnie podchodzili do współpracy, podkreślali, że wiele firm przerósł ten projekt, a inne nie spełniały ich podstawowych oczekiwań.

Otrzymaliśmy strukturę podziału wszystkich elementów jakie docelowo mają znaleźć się na stronie. Była to swego rodzaju infografika z ponad setką kół przypisanych do kategorii, podkategorii, pod-podkategorii niczym puszczone w obieg bańki mydlane (kto by je zliczył) myślisz, że masz wszystkie odliczone,pod kontrolą, ale zawsze jakaś się zguba się znajdzie- tak można opisać z początku ten projekt.

Pierwszy etap współpracy, pierwsze projekty..

Na podstawie otrzymanej struktury podziału stworzyliśmy 2 grupy projektowe, które przedstawiliśmy Klientowi. Byliśmy naprawdę dumni z tego co przygotowaliśmy jednak jak się okazało nie było to jeszcze ‚to’ czego oczekiwał Klient. Zatem wspólnie z Cityzen opracowaliśmy kolejny projekt. Ten jedyny. Oczywiście był to jego pierwszy fundament, nad którym następnie zaczęlismy cierpliwe i konsekwentnie pracować.

Najwięszke wyzwanie projektowe to przede wszystkim zbudowanie funkcjonalnej strony, wysoce intuicyjnej dla użytkowników i łatwej w zarządzaniu.

Pierwsze wyzwania projektowe

Od początku staraliśmy się mieć wszystko pod kontrolą. Budowanie strony w myśl zasady od ogółu do szczegółu. Kluczem było budować stronę po kolei. Od budowy menu, głównych kategorii, następnie podkategorii i pod-podkategorii. Strona cityzenklubu była na tyle unikatowa i wymagająca, że cały projekt od podstaw został zbudowany i zaprogramowany przez Nas. Także tutaj musimy się pochwalić : )

Kolejne wyzwanie to budowa unikatowych slajderów przedstawiających kadrę. Ponadto Zaprojektowanie menu i dostosowanie go również do wersji mobilnej.

Problemy, z którymi się skutecznie zmierzyliśmy

1.Wymagający, ale konkretny Klient !

Budując stronę byliśmy praktycznie w codziennym kontakcie z przedstawicielami Cityzen. Stały kontakt przy tak dużym projekcie to podstawa. Daliśmy klientowi możliwość podglądu budowanej strony, dzięki czemu wszelkie uwagi otrzymywaliśmy na bieżąco, również pochwały 🙂

2. Budowa od podstaw każdego modułu na stronie.

Niestety cityzenklub to strona, którą cegiełka po cegiełce sami układaliśmy. Nie korzystaliśmy z żadnych gotowych elementów. Teraz możemy się pochwalić, ale trzeba przyznać, że napracowaliśmy się.

3. Dostosowanie wszystkich sekcji w mobilnej wersji strony.

Strona cityzenklub jest niezwykle rozbudowana, zatem dostosowanie jej do małych ekranów smartfonów, w taki sposób aby nadal spełniała swoje funkcje i była przyjazna było na pawde ( do wykonania, ale ) trudne !

4. Menu. Rozbudowane menu, które dobrze wygląda na komputerze i mobilnie.

5. Kadra. Przedstawienie tak licznej kadry, przypisanie instruktorów do kategorii było niemałym wyzwaniem, kilkadziesiąt utworzonych podstron.

6. Czas a ilość pracy

Zmiany w projekcie i nowe pomysły pojawiały się do ostatnich dni/chwil przed wdrożeniem. Wiadomo, wszystko można udoskonalać w nieskończoność. Zatem ilość pracy ciągle rosła, a czasu było coraz mniej.

7. Kontrola własnej pracy

Niezwykle rozbudowana strona to stała kontrola wszystkich elementów. Zdarza się zbudowanie na stronie jednego elementu, wpływa na inny element, co wychodzi dopiero po ‚wielokrotnym praniu. Ponadto kontrola czy wszystko zostało uwzględnione, dobrze przypisane itp.

8.Linkowanie.

 Linki, linki i jeszcze raz linki. Niezliczona ilość linków na stronie.

9. Budowa podstron . W projekcie jest ponad setka podstron. Przypisanie ich odpowiednio do kategorii, kontrola czy wszystko zostało uwzględnione było nie lada wyzwaniem.

Zdjęcia, grafiki- kadrowanie, zmiana rozdzielczości, wpasowanie zdjęć w koła, półkola i inne.

*INNE nieprzewidziane problemy

Menadżerka projektu ze strony Klienta na co dzień korzysta z komputera MAC. Jak się okazało system MAC dał nam wiele wyzwań i strona również została dostosowana pod to urządzenie.

Kolejny etap prac – kolejne wyzwanie, czyli optymalizacja nowej strony pod wyszukiwarki

Stara strona klubu Cityzen miała już wysoką pozycje w wyszukiwarkach, wdrożenie nowej strony powoduje utracenie już dobrze wypozycjonowanych linków, jednak jest na to sposób- przekierowania 30. Przekierowaliśmy blisko 400 starych linków na nową stronę. Dzięki czemu strona nie straci swojej pozycji w Google.

A teraz najprzyjemniejsze, czyli największe sukcesy projektowe : )

1.Najważniejsze dla Nas to zadowolenie Klienta  i to uważamy za największy sukces tego projektu.

2.Wysoka intuicyjność dla użytkoników

Strona cityzenklub jest bardzo rozbudowana, bo oferta klubu jest obszerna. Niezwykłym wyzwaniem było uporządkowac wszystko, aby użytkownik w stosunkowo łatwy sposób mógł dotrzeć do poszczególnych informacji. W naszym przekonaniu wyszło naprawdę przejrzyście ; )

3. Unikatowy slider z kadrą klubu cityzen.

4. Slider główny

5. Menu dostosowane do potrzeb użytkownikow mobilnych

6. Umiejętne umiejscowienie wszystkich niezbędnych elementów na stronie głównej

7. Stworzenie warunków do zarządzania stroną

W taki sposób zaprojektowaliśmy poszczególne moduły na stronie, aby osoba nią zarządzająca stroną mogła ze spokojem dodawać/podmieniać wszystkie elementy.

8. Szybkość działania strony ! Przy tak dużej ilości zdjęć i materiałów. Strona działa niezwykle szybko. Porównując z konkurencją strona cityzen zajmuje topowe 1 miejsce.

Efekt końcowy  i nasza opinia..

Pracowaliśmy nad stroną cityzenklub.pl dzień i noc ( dosłownie) Mieliśmy do zrealizowania mnóstwo zadań w stosunkowo niedługim czasie. Zatem prace nad stroną były bardzo intensywne.

Zdecydowanie projekt Cityzen zapamietamy na długo. Ze względu na jego złożoność i genialny efekt końcowy, ale również ze względu na bardzo fajną współpracę z Klientem przy jego realizacji! Wysokie zaangażowanie w projekt ze strony Klienta znacznie ułatwiało i przyspieszało Nam pracę. Dostarczanie systematycznie materiałów, opinia na bieżąco, spotkania. Dziękujemy Przedstawicielom Cityzen za miłą współpracę i fajna atmosferę. Zdradzimy, że to nie koniec naszej wspólnej drogi. Z Cityzen tak łatwo się nie rozstajemy. Teraz będziemy starali się, aby jak najwięcej osób zobaczyło nasze dzieło : )

Podsumowanie projektu

Obecnie strona internetowa to wirtualna wizytówka każdego przedsiębiorcy. Warto, zatem zadbać o jej estetykę i funkcjonalność.

Podczas budowy każdej strony internetowej,najważniejsza jest współpraca i zainteresowanie ze strony Klienta. To Klient wie najwięcej o branży w jakiej funkcjonuje. Ważne, aby dostarczył Nam jak najwięcej wartościowych informacji, które zostaną przez Nas umiejętnie wykorzystane przy realizacji projektu. Ponadto, systematyczne dostarczanie materiałów na stronę. To podstawa !

Realizacje projektu Cityzen możemy ocenić jako wzorcową. Zarówno Klient jak i My wywiązaliśmy się w 100% ze swoich obowiązków. Strona powstała w ustalonym terminie, spełniła oczekiwania Klienta, założenia projektowe zostały osiągnięte.

Tags: No tags

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. wymagane pola są zaznaczone*